Jak przechowywać medale i puchary?

Wraz z kolejnymi zawodami, medali w naszej kolekcji będzie przybywało. Te zdecydowanie nie powinny się kurzyć w szufladzie, toteż przechowywanie medali może okazać się nieco bardziej skomplikowanym przedsięwzięciem niż mogłoby się z początku zdawać.

Jak przechowywać medale z wielu imprez?

Pierwszy, drugi, trzeci… Kiedy wkręcisz się w bieganie i pojawiasz się na niektórych zawodach w ramach rozeznania, treningu bądź spędzenia czasu, ilość medali zaczyna gwałtownie wzrastać. Większość z zawodników, którzy mają do wykonania konkretne zadanie, dąży do niego rywalizując z innymi biegaczami na krótszych, mniej wymagających trasach. W rezultacie ilość niezbyt istotnych z punktu widzenia biegowej biografii medali wzrasta.
Jak przechowywać medale tak by były widoczne? Rozwiązanie jest proste. Jedną z najlepszych metod jest zamocowanie przy ścianie bądź suficie drążka, na którym będziemy zawieszać (przy użyciu pętelki robionej z medalowej wstążki) medale. W niektórych przypadkach może nam posłużyć do tego wisząca już szafka, w innych pozostanie nam wykorzystanie rurki, kija od miotły lub drążka wyciągniętego z szafy.
W przypadku mniejszej ilości medali – warto postawić na zakup wieszaka bądź stworzyć sobie własne medalowe drzewko.

medal szczeciński bieg noworoczny

Pomysł na przechowanie ważnych medali

Każdy kto przebiegł w swoim życiu całkiem sporo kilometrów wie, że bywają biegi ważne i ważniejsze. Niejednokrotnie naszymi faworytami stają się te pierwsze, rekordowo szybkie, ale także i te zyskujące na istotności ze względów osobistych. Nie sposób ukryć, że trofea sportowe wielkich wydarzeń tworzone są na zamówienie, a ich gabaryty nie zawsze wyglądają tak samo. Przyjdzie nam się zmierzyć z wyzwaniem, jakim będzie przygotowanie odpowiedniego miejsca na medale. Poniżej przedstawiamy kilka naszych propozycji:

  • medalowa mapa – na ścianie umieszczamy mapę Polski bądź świata, a miejsca, gdzie odbył się bieg odznaczamy grubszym gwoździem bądź niewielkim drewnianym drążkiem (np. tym używanym do montażu mebli). Na tak przygotowanej ścianie wieszamy nasze trofea.
    Jeśli biegamy sporo i mamy ambitne plany – warto postawić na bardziej obszerną mapę, która pomieści także przyszłe trofea.
  • medal oprawiony w ramkę – to dość standardowe rozwiązanie, które spotkamy w wielu gabinetach. Idea jest prosta. Dyplom z biegu umieszczamy za przeszkleniem, a na nim umieszczamy zdobyty wtedy medal. Metoda doskonale spisuje się w momencie, gdy zdobywamy miejsce medalowe.
  • klaser do rangowania medali – na rynku dostępne są specjalne klasery, w których będziemy umieszczać swoje medale. Wiele z nich zostało starannie wykonanych z litego drewna, umożliwiając wielokrotne przekładanie. Przeznaczone są do powieszenia lub położenia w wybranym miejscu. Jeśli jednak wydatek na taki organizer okaże się zbyt duży – z pewnością możemy wykonać zbliżony samodzielnie – według własnego pomysłu.

Macie jakieś własne patenty na przechowywanie zdobytych medali? Korzystacie z gotowych rozwiązań, czy staracie się własnoręcznie wykonać wieszak bądź stojak medalowy?

Pozdrawiamy,

zespół: trenujbieganie.pl

 

trenujbieganie.pl

2 komentarzy

  1. Brat jest zapalonym rajdowcem i zbiera dużo medali, po ślubie żona mu schowała je do szafy – bo za dużo, może nie tak się prezentowały. Ale widzę właśnie ze świetnym rozwiązaniem byłby klaser aby to jakoś chronologicznie poukładać. Musze mu podsunąć pomysł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *