Idealeash bieg z czworonogiem

Idealeash bieg z czworonogiem –  będzie przyjemnością!

Wielu biegaczy, właścicieli czworonogów, pyta o to jak biegać z pupilem,  by nie narazić na uszkodzenia zarówno jego jak i siebie. Pies, choć jest przyjacielem może znacznie utrudniać codzienne treningi, a nawet stwarzać poważne zagrożenie zarówno dla zdrowia właściciela, jak i swojego. W rezultacie próba połączenia biegu z wyprowadzeniem psa może skończyć się tragicznie – startą skórą, uszkodzeniami stawów, a w skrajnych wypadkach ubytkami w uzębieniu…

Idealeash

Kto próbował biegać z pupilem wie, że wcale nie jest to prosta czynność, a sama przebieżka niejednokrotnie przeradza się w mocowanie pomiędzy zwierzęciem, a jego panem. Równie często możemy zaobserwować niekontrolowane i nieprzewidywalne ruchy psów w rozmaitych kierunkach, co dla naszych rąk stanowi niemałe wyzwanie. W rezultacie staramy się za wszelką cenę utrzymać psa na dogodnym dla naszego biegu torze, nadwyrężając stawy ręki, a także jego kręgi szyjne. W końcu intensywne, pojedyncze szarpnięcia nie pozostają bez znaczenia dla funkcjonowania aparatu ruchu.

Idealeash bieg z czworonogiem, który stał się przyjemnością

W poszukiwaniu odpowiedniego rozwiązania natknęliśmy się na smycz idealną. Nawet najlepiej wychowany pies nie jest doskonały, a podczas standardowej trasy powinniśmy być przygotowani na wszelkie ewentualności – od kuzyna, który go zaciekawi, po zwyczajną chęć poznania trasy, którą biegniemy. Stosunkowo nowy wynalazek z pewnością stanie się produktem goszczącym w domu każdego biegacza posiadającego psa! Fenomen smyczy polega na tym, że bierze ona pod uwagę zarówno potrzeby zwierzęcia, jak i osoby, która biegnie.

Idealeash

Mowa o smyczy Idealeash, w której został zastosowany Bite-Stop-System, umożliwiający bieganie z psem w niemal każdych warunkach, bez nerwów i niepożądanego szarpania, które przyprawia nas o białą gorączkę.

Ale do rzeczy. Najważniejszą kwestią jest fakt, że w smyczy zostały użyte: 

– linka, która w połączeniu ze sprężyną pozwala na zniwelowanie skutków szarpnięć psa podczas biegu.  

– Sprężyna, stanowiąca nakładkę na wysokiej jakości linkę, zniechęca psa do gryzienia smyczy, co już jest dość sporym sukcesem.  
Producent zapewnia, że do produkcji używane są najwyższej jakości materiały, które w przeciwieństwie do innych smyczy nie ulegają szybkiemu zużyciu, nie rozciągają się w trakcie użytkowania i nie tracą najważniejszych dla nas – biegaczy, właściwości.

Warto także wskazać na pozostałe udogodnienia jakimi są między innymi:

Odblaskowa taśma w smyczy, która umożliwia bezpieczny bieg w ciemności

Idealeash

Karabińczyk z samopowrotnym ryglem, który umożliwia swobodny obrót psa i jego łatwe, szybkie zapięcie do smyczy

Gęsty oplot linki zapobiegający przetarciom nawet na asfaltowej nawierzchni

Wygodny uchwyt, nie tylko dla biegacza

Wzmocnione tytanowymi nićmi łączenie smyczy, które najszybciej ulega zniszczeniu w standardowych propozycjach

Idealeash bieg z czworonogiem

Ponadto w ofercie znajdziemy propozycje skierowane do właścicieli czworonogów o różnych gabarytach, od których zależy między innymi grubość smyczy, jaką powinniśmy wybrać. Dodatkowym udogodnieniem jest bogata oferta kolorystyczna, a więc dla każdego coś dobrego. Warto zwrócić uwagę na możliwość „oplecenia” się smyczą w pasie podczas biegu, jest to jednak dość ryzykowna opcja i wymaga od psa i jego właściciela niemałego zgrania – niemniej jednak jest możliwa. Przy korzystaniu z tej funkcji pamiętajmy, by waga psa nie przekraczała 1/3 naszej masy.

Idealeash bieg z czworonogiem

Tak proste rozwiązania, a mają w sobie wszystko, czego nam potrzeba. Dbałość o wygodę, zdrowie i komfort to uzupełnienie dotychczasowych planów dotyczących biegania z czworonogiem, który jest niesamowicie wdzięcznym towarzyszem podczas żmudnych treningów. Sprężynowanie, jakie obserwujemy w smyczy jest gwarancją na udany trening. Pozwala na swobodę ruchu zarówno pupila, jak i nas. Z kolei szeroka możliwość regulacji długości sprawia, że możemy używać jej zarówno wśród lasów i pól, jak i w mieście, gdzie bliższy kontakt z innymi ludźmi nie jest pożądany.

A już wkrótce relacja z testu smyczy 🙂

Pozdrawiamy

zespół: trenujbieganie.pl

 

trenujbieganie.pl

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *