Idealeash test smyczy

Idealeash test smyczy, o której pisaliśmy już tutaj i test, który obiecaliśmy na samym początku tematu biegania z psem. Pokażemy, czy wszystko złoto, co się świeci, czy smycz faktycznie sprawdza się w terenie, a co najważniejsze, czy jest jak każda inna, zachwalana przez producenta rzecz, czy mamy do czynienia z przełomem i przedmiotem, który naprawdę spełni oczekiwania biegacza, wybierającego treningi z psem.

idealeash test

Idealeash test

Na początek może ogólne wrażenia, później nieco się rozdrobnimy.

Smycz okazała się naprawdę dobrym rozwiązaniem i z ręką na sercu możemy przyznać, że spełnia swoją funkcję, czyli umożliwia komfortowy bieg z psem. Zastosowane rozwiązania i technologie działają, a wszelkiego rodzaju szarpnięcia i uciążliwe zrywy są dobrze amortyzowane, co pozwala na zachowanie rytmu biegu, a także najważniejszego dla każdego z nas – bezpieczeństwa. Oczywiście nie jest to absolutne, stu procentowe wytłumienie, ale bliskie ideałowi.

Idealeash test na co dzień

Przyjemną kwestią jest także fakt, że smycz nadaje się do użytkowana na co dzień, także przez najmłodszych miłośników czworonogów. Oprócz komfortu podczas biegu, możemy liczyć na ułatwienia podczas spaceru, gdy stery nad pupilem przejmuje młodszy członek rodziny. Smycz w rękach dziecka umożliwia bezpieczny spacer zarówno dla pociechy, jak i dla psa, który dość swobodnie może poruszać się wokół idących opiekunów. Z pewnością wybór Idealeash będzie tutaj dobrym rozwiązaniem także do stosowania codziennego.

 idealeash test

Testujemy wytrzymałość Idealeash

Ku naszemu zdziwieniu i niedowierzaniu – po przeciągnięciu sprężyny po betonie, solidnym wycisku, jaki zagwarantował pies, a także ekstremalnych warunkach, podczas których zostało użyte dziecko, teren i czworonóg, możemy przyznać, że smycz ma naprawdę dużą wytrzymałość.

Nie udało uszkodzić się żadnego ze znaczących elementów. Nie udało się nic popsuć i wszystko działa nadal. Jedynie metka firmowa zaczęła się pruć, co oczywiście w dalszym użytkowaniu nikomu nie przeszkadza, jedynie nieestetycznie wygląda.

 idealeash test

Długość Idealeash

I tutaj możemy zanotować niewielki zawód. Producent zapewnia, że długość smyczy została dobrana odpowiednio, tak by wszystko działało komfortowo, zarówno dla psa, jak i biegnącego właściciela. Podczas przeprowadzonego przez nas testu, uznaliśmy, że smycz mogłaby mieć o 20-30cm więcej. Pomimo niezbyt dużych wymiarów w pasie, obserwowaliśmy spadek komfortu biegu podczas dalszych wycieczek psa.
Oczywiście jest to zupełnie subiektywne odczucie, zależne przede wszystkim od zwierzęcia i biegu, jaki preferuje właściciel, toteż rekomendujemy sprawdzenie „na sucho”, przed zakupem, zamawianej odległości, bowiem cena sprzętu nie jest najniższa.

Idealeash możemy nabyć za około: 150,00zł

Pozdrawiamy

zespół: trenujbieganie.pl

 

trenujbieganie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *