Kurtka do biegania EKIDEN WIND KALENJI – test

Sezon jesienny zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie, coraz większa ilość biegaczy poszukuje kurtki do biegania jesienią. Jakie wymagania musi spełniać? Przede wszystkim chronić przed wiatrem i drobnym jesiennym deszczem. Testujemy EKIDEN WIND KALENJI!

EKIDEN WIND KALENJI

Dlaczego EKIDEN WIND KALENJI?

Zdecydowana większość początkujących biegaczy stara się ograniczyć budżet na dodatkowe gadżety, bowiem nie ma pewności, czy pasja pozostanie z nami na dłużej. Luki w budżecie zdarzają się tym, którzy trenują częściej. Po produkt do Decathlonu kierują się także Ci, którzy chętnie korzystają z przyzwoitego wyposażenia w przystępnej cenie, dając sobie możliwość zakupu kilku strojów bądź ich częstszej wymiany.

Uwaga padła na EKIDEN WIND KALENJI ze względu na cenę i zapewnienia producenta o przeznaczeniu biegowym. Dodatkowo dostępność w kolorze czarnym i jaskrawym żółtym sprawia, że możemy wybierać pomiędzy klasycznym strojem, w który wszyty są wstawki odblaskowe, a kolorem zauważalnym nawet po zapadnięciu zmroku. 

Zalety EKIDEN WIND KALENJI

Kurtka, jak zapewnia jej producent, dobrze chroni przed wiatrem i drobnym deszczem. Nie przesiąka wodą, powodując spływanie cieczy. Dodatkową zaletą jest brak szeleszczenia podczas ruchu, co obecne w wielu modelach kurtek biegowych może przyprawić o niemałą irytację (zwłaszcza, gdy biegniemy dłuższy dystans).

Kieszonki obecne we wszystkich produktach tego typu, tu zostały zastosowane w liczbie dwóch – wystarczająco na schowanie drobnych przedmiotów. Wygodne suwaki sprawdzą się podczas ruchu – tu zastrzeżeń mieć nie można.

Wady EKIDEN WIND KALENJI

W kurtce jako minus możemy wyróżnić przede wszystkim nie najlepszą wentylację. Strefy mające za zadanie odprowadzać wilgoć nie zawsze się sprawdzają. Przy dużym wysiłku, gdy nieodpowiednio dobierzemy strój pod kurtkę, może okazać się, że jest zbyt ciepło i fundujemy sobie lekką saunę.
Doczepić można się także do rzepów, które przy szczupłych rękach nie są w stanie dopasować rękawa do grubości ręki, jednak jest to już kwestia indywidualna.

EKIDEN WIND KALENJI

Wnioski

EKIDEN WIND KALENJI spisuje się jak na swoją cenę bardzo dobrze, jeśli nie celująco. Poszukując sprzętu w niskiej cenie, o dobrej jakości powinniśmy skierować się właśnie w jej kierunku. Licząc na pełen komfort trzeba będzie liczyć się z nieco większymi wydatkami.
Wielu użytkowników deklaruje używanie kurtki nawet zimą w zestawie z dodatkową warstwą odzieży pod spodem. Stosowana od dłuższego czasu, prana, nadal spisuje się dobrze 🙂

pozdrawiamy

zespół: trenujbieganie.pl

trenujbieganie.pl

3 komentarzy

  1. Właśnie zaczynam przygodę z bieganiem, dzięki za wskazówki co do odzieży wierzchniej! Poszukiwałam również różnych opinii na temat różnego typu bluz, bo de facto jedna drugiej nie równa. Jeśli chodzi o kobietki, które łatwo się przeziębiają to jakich sportowych bluz damskich szukać? Bawełniane czy polarowe? Grubsze czy nie?

    • Do biegania – niezależnie od pory roku polecamy przede wszystkim oddychającą odzież. Grube bądź polarowe bluzy nie odprowadzają potu, co zimą staje się szczególnie uciążliwe. Przy znikomej wentylacji szybko się pocimy i zaziębiamy, a w tym okresie nietrudno o chorobę 🙂 Polecamy odzież dedykowaną, którą bez większych problemów można nabyć już za około 30 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *