Bieganie mnie nudzi

Bieganie mnie nudzi, czyli stan, który dopada nie tylko początkujących. W końcu nie raz zdarzyło się, że nie chciało się wyjść na trening, ani nawet na okrojoną przebieżkę. Zwyczajnie nie i już, bo po jakimś czasie bieganie może się znudzić. I nie ma w tym naprawdę niczego dziwnego.

bieganie mnie nudzi

Dlaczego bieganie mnie nudzi?

Bo uważasz, że bieganie Cię nudzi. To przede wszystkim. W końcu co może być ciekawego w bieganiu przed siebie, bez celu. No biegniesz po to żeby biec. Ni to uciekasz, ni to trenujesz… I tu dobrze byłoby już na początku wyznaczyć sobie jakiś cel.
Przebiegnę pierwsze 5 kilometrów i do tego dążyć. Poprawię swoją kondycję. Zrzucę dwa kilogramy. Zrobię coś, co do tej pory było poza moim zasięgiem. Na dobrą sprawę możemy biegać zupełnie bez celu i może to przynosić niemałą frajdę, jednak na dłuższą metę się nie sprawdzi. Warto wyznaczyć sobie jakiś drobny punkcik, by wiedzieć dlaczego wychodzisz z domu i starasz się pokonywać własne słabości. Z pewnością zapobiegnie to pojawianiu się pytać typu „po co?”.

 

Co zrobić by bieganie nie nudziło?

Jeśli mamy już cel i wiemy, po co biegamy, dobrze jest zastosować się do kilku rad:

– zmieniaj trasy
– nie biegaj ciągle w samotności, spotkaj się ze znajomymi (a o bieganiu w grupie tutaj: http://www.trenujbieganie.pl/bieganie-z-kims/)
– włącz muzykę (z kolei o wpływie muzyki na bieganie tutaj: http://www.trenujbieganie.pl/muzyka-a-bieganie/ )
– nie samym bieganiem człowiek żyje, czyli włącz do treningu inne aktywności
– pobaw się aplikacjami biegowymi, na pewno zmotywują
– weź ze sobą psa http://www.trenujbieganie.pl/idealeash-bieg-z-czworonogiem/

bieganie mnie nudzi

Zrób cokolwiek dla urozmaicenia rutyny treningowej. Nie musisz w kółko pokonywać tej samej trasy, porównując czas na odcinkach. Znudził Ci się teren, po którym biegasz? Zmień go, skręć w nieznaną uliczkę (niekoniecznie w nocy), a być może uda Ci się odkryć coś interesującego.

Bieganie nie jest nudne i nie dajcie sobie wmówić, że jest. O każdym sporcie można by powiedzieć to samo. Każdy wymaga treningów, jakiejś powtarzalności. Tak też jest z bieganiem, ale bez większych problemów możemy sprawić, że treningi będą ciekawsze, ale jak to zazwyczaj bywa – kluczem do sukcesu jest podejście, czyli głowa.

pozdrawiamy

zespół: trenujbieganie.pl

trenujbieganie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *